Інноваційні вимірювальні прилади для смартфонів


Ви, напевно, періодично замислюєтеся про те, наскільки безпечним є місце, де Ви і Ваша родина живете, і продукти, якими ви харчуєтесь. І зазвичай, коли ви не бачите очевидних загроз, ви заспокоюєтесь. Але чи думали Ви коли-небудь, що існують небезпеки, які не можуть бути виявлені зором, запахом, слухом чи дотиком? Одним з найнебезпечніших із них є радіація. Імовірність контакту і навіть потрапляння всередину організму з їжею радіоактивних частинок в сучасному, насиченому ядерними технологіями світі існує завжди і ніхто не знає коли йому випаде витягти нещасливий білет.

Традиційні технології і методи, як правило, призначені для професійного використання і не зручні для середньостатистичного користувача для регулярного щоденного моніторингу рівня випромінювання навколишнього середовища.

І тому ми пропонуємо Вам абсолютно новий інноваційний продукт, який вирішить цю проблему.

Спробуйте Нанодозиметр!


Зображення радіаційного нано- дозиметра - спектрометра для смартфонів NanoSmartSensor Зображення 2 радіаційного нано- дозиметра - спектрометра для смартфонів NanoSmartSensor Зображення 3 радіаційного нано- дозиметра - спектрометра для смартфонів NanoSmartSensorРадіаційний нано- дозиметр - спектрометр для смартфонів з ОС Android і iOS

520
грн.
600
грн.
  • Вимірює рівень радиації навколишнього середовища, продуктів харчування та побутових предметів
  • Перетворює Ваш смартфон, планшет або комп'ютер у високочутливий радиаційний дозиметр і спектрометр
  • Вимірює рівень бета та гамма випромінювання, не містить в своїй конструкції радіоактивних елементів
  • Працює із смартфонами, планшетами і компьютерами з ОС Android та Windows, що обладнані 3,5 мм входом, а також ОС iOS за умови використання перехідника на 3,5мм вхід
  • Має у комплекті зручний пластиковий контейнер із контрольним джерелом для перевірки роботи дозиметра
  • Ви зможете заощадити, придбавши комплекти "Дозиметр+Електромагнітний детектор" або "Дозиметр+Електромагнітний детектор+Оптичний Детектор"
  • Для ще більшої зручності використання та зберігання приладу Ви, також, можете придбати алюмінієвий футляр-брелок 9-ти різних кольорів
Перевірте невидимий простір навколо Вас!
Перетворіть Ваш смартфон, планшет або комп'ютер на надчутливий БЕТА и ГАММА радіаційний ДОЗИМЕТР - СПЕКТРОМЕТР!!!
Радіаційний Дозиметр – Спектрометр від торгової марки NanoSmartSensor™ (Нано дозиметр) виявляє радіоактивні предмети, визначає радіаційний фон і вимірює енергію частинок іонізуючого випромінювання (спектр), виводячи результати вимірювань на екран смартфону, планшету або комп'ютеру.

Нано дозиметр являє собою: сцинтиляційний сенсор, змонтований разом із підсилювачем у міцний корпус з нержавіючої сталі, герметизований високоякісною епоксидною смолою (повністю герметичний). Для з'єднання з телефоном має зносостійкий нікельованийроз'єм стандарту 3,5мм (4 pin).

Принцип роботи: полягає в реєстрації кількості та енергії іонізуючих (радіаційних) частинок природного і техногенного походження, за допомогою пластикового сцинтилятору із наступним підсиленням отриманого сигналу і відображенням його у вигляді імпульсів для обробки програмою. Кожній частинці відповідає свій імпульс, але якщо кількість частинок надвелика (наприклад рентгенівська трубка генерує мільярди частинок за секунду) , то Нано дозиметр автоматично переходить в токовий режим і надає параметри випромінювання в вигляді спожитого току.

Діапазон вимірювання: в сенсорі відсутні помилкові імпульси від власних розрядів, і тому діапазон не обмежений знизу (починається з нуля), а завдяки наявності токового режиму він, також, не обмежений зверху (перевищує тисячі Р/год). Отже, Нано дозиметр єрекордсменом серед побутових дозиметрів по діапазону вимірювання!

В режимі «Дозиметр»: дозволяє вимірювати потік бета частинок з енергією від 200 кеВ, а також гамма та рентгенівських фотонів з енергією від 50 кеВ.

В режимі «Спектрометр»: дозволяє отримувати спектри бета частинок та рентгенівських фотонів без обмежень, а гамма квантів - до середніх енергій.

Точність вимірювань: не поступається лічильникам Гейгера.

В комплекті: контрольне джерело (намистина із уранового скла). У подарунок надається пластиковий контейнер (якщо придбати на Amazon ,то водостійкий алюмінієвий футляр).

ДОЗИМЕТР НЕ МІСТИТЬ У СВОЄЙ КОНСТРУКЦІЇ РАДИОАКТИВНИХ ЭЛЕМЕНТІВ!

Працює: зі смартфонами, планшетами и комп'ютерами на ОС Android, Windows, iOS і Linux, а також з модулями Arduino, обладнаними вбудованим 3,5мм аудіо входом. У випадку якщо 3,5мм вхід відсутній, то для підключення можна використати AUX адаптер, USB аудіо картку або Bluetooth адаптер для навушників.

Мініатюрний, легкий, портативний, зручний, надійний та «розумний» прилад, в ударостійкому герметичному виконанні. Простий у користуванні та зберіганні.

Не потребує додаткових джерел живлення.


Кожен прилад збирається вручну із матеріалів надвисокої якості і тестується перед відвантаженням покупцеві!

На кожен прилад діє гарантія - 12 міс.

Сфери застосування Нано дозиметру
Продукти харчування
Рослини та гриби акумулюють в собі радіацію, якщо ростуть на забруднених територіях.
Потрапляючи всередину організму, такі продукти створюють небезпеку для здоров'я людини.
Наприклад: радіоактивний стронцій заміщує кальцій в кістках і не виводиться!!
Тому завжди перевіряйте продукти харчування на радіаційну безпеку, турбуйтеся про своє здоров'я.

Мандрівки і пікніки
Під час мандрівок можна потрапити в місця, де поховане радіоактивне сміття. Також трапляються місця, де на поверхню виходять уранові руди або граніт з підвищеним рівнем радіації. Нано дозиметр надасть Вам можливість обрати місце, де можна безпечно насолоджуватися природою.
Дім та робота
Деякі меблі можуть бути виготовлені із радіоактивної деревини, оскільки дерева мають властивість активно поглинати радіацію.
Оздоблювальні матеріали, особливо ті, що містять у собі граніт, також можуть мати підвищену радіоактивність.
Бетон – зчаста має підвищену радіоактивність, що робить значний внесок в річну дозу опромінення, адже в його оточенні ми проводимо багато часу. Отже, якщо стіна біля Вашого ліжка буде мати підвищений радіаційний фон, то це означає, що 8 годин на добу (третину свого життя) Ви знаходитиметесь в зоні з підвищеним рівнем радіації.
Перевірте Нано дозиметром Ваш дім та офіс та будьте у безпеці.
Іграшки і дитячи майданчики
Радіоактивно забруднені іграшки шкодять здоров'ю Вашої дитини. Перевірте їх безпеку Нано дозиметром, а також безпеку місць, де грає Ваша дитина.
Сад та город
Радіоактивні опади можуть забруднити харчи в будь якому місці земної кулі. Також слід пам'ятати, що деякі добрива бувають радіоактивними.

Перевірте рівень радіоактивного забруднення в Вашому саді. Вживайте безпечні харчи з Вашого саду та городу.

Радіоактивні предмети у побуті
Деякі предмети, що їх вироблено до середини 60-х років 20-го століття: часи, компаси, вимикачі та різноманітні прилади - можуть містити Радій. Він використовувався в так званій «Світломасі Постійної Дії» (СПД) – це суміш, що світиться, створена на основі радію и солей цинку (для видимості у темряві). За 10-15 років експлуатації солі цинку «вигорають» и світіння зникає, але Радій зберігає активність тисячі років!

Радій вкрай небезпечний для здоров'я, і, в першу чергу, тим, що виділяє газ Радон – який є дуже важким, і потрапляючи в легені накопичується там. Розпадаючись, Радон вбиває клітини легенів і перетворюється на Полоній, що усотується у кров і хімічно отруює організм. Із часом, Полоній також, як і Радій розпадається і вбиває клітини організму, після чого перетворюється на свинець.

На щастя, Нано дозиметр чудово реєструє Радій, і тому все що від Вас потрібно – це ретельно перевірити Нано дозиметром усі потенційно небезпечні предмети (їх перелік зі світлинами можна легко знайти Інтернеті).
Коштовності та біжутерія
Необхідно бути дуже уважним коли придбаєте намиста, кільця чи інші прикраси. Дорогоцінні каміння можуть мати радіоактивний фон, особливо цирконій, що його найчастіше використовують у прикрасах. А якщо прикраси чи біжутерія виготовлені до середини 6—х років 20-го століття, то разом із вищезгаданими годинниками, компасами, вимикачами і приладами, вони можуть містити радій (див. розділ «Радіоактивні предмети»)!

Нано дозиметр допоможе Вам зробити правильний вибір – адже прикраси мають давати задоволення, а не ризик для життя!
Рекомендації по застосуванню приладу и програмному забезпеченню
Нано дозиметр завжди реєструє радіацію правильно, і видає імпульси пропорційно енергії частинок. Важливо, щоб Ваш смартфон правильно реєстрував імпульси від дозиметру. Для цього уважно прочитайте наступні рекомендації:
Дозиметр-спектрометр під Android та iOS

1. Увімкніть у смартфоні режим "Політ"

2. Вставте Нано дозиметр щільно до упору

3. З'явиться позначка "гарнітура" (не на всіх смартфонах)

4. Відкрийте додаток (під час першого запуску виконайте налаштування)

5. Якщо потрібна перевірка, то одягніть контейнер з контрольним джерелом щільно на дозиметр і зробіть контрольне вимірювання (3 хвилини)


Додатки

В PlayMarket та App Store знайдіть «Geiger» або «Dosimeter», і виберіть те, що Вам більше підходить.

Для спектрометрії використовуйте додатки Atom Spectra та Geiger Bot.

Найчастіше використовуваним є додаток "Smart Geiger EX". Додаток налаштовується автоматично при першому запуску, і можна відразу розпочинати вимірювання і пошук радіоактивних предметів.


Налаштування додатку Smart Geiger EX:

Додаток відображує природний фон від 10 мкР/год (0,10мкЗв/год), тобто в нормальних умовах на екрані буде значення «0,10», зрідка збільшуючись при потраплянні частинок безпосередньо в дозиметр.

Якщо частинка потрапляє не в дозиметр а поруч із ним (скажімо в смартфон), то дозиметр це також зафіксує, оскільки при зіткненні із атомом речовини частинки вибивають електрони із його нижніх рівнів і коли ті електрони, що залишаються, переходять униз (ближче до ядра) то вони випромінюють фотони з енергією до 100 кеВ (т.з. "рентгенівська флуоресценція"). Ці фотони реєструються дозиметром, але оскільки мають малу енергію, то створюють слабкі імпульси, що їх програма Smart Geiger EX ігнорує (вважаючи за шум). Точність вимірювання фону від цього не страждає, але час виміру збільшується до кількох хвилин. Якщо ж Вам трапляється радіоактивний предмет, скажімо такий, що містить радій, то енергії частинок в ньому становлять >100 кеВ і Smart Geiger EX виявить їх йвимірить досить швидко (приблизно за 30 секунд)

Візуально контролювати ситуацію можна по кольору шкали: зелений – норма, жовтий – перевищення, червоний – небезпечно.

Якщо програма Smart Geiger EX працює неправильно, то зайдіть в налаштування (коло в правому верхньому куті) і активуйте автоматичне калібрування.

Програма Smart Geiger EX найпридатніша і підходить у 90% випадків, але якщо потрібне точне значення природного фону, або графік його вимірювання, або накладення фону на мапу, або спектри, то необхідно використовувати більш складні програми, такі як: AtomSimple, PocketGeiger, RadMeter, AtomSpectra, Geiger Bot або платні програми.


Налаштування додатку Atom Simple:

В налаштуваннях (в самому низі) – обрати опцію "для розробників", - знайти три точки в верхньому правому куті і натиснути, - обрати "додаткові налаштування", - змінити значення:

1. Всі налаштування поставити в нуль (окрім "К", "t", "MD")

2. "t" поставити 1000

3. "MD" підібрати так, щоб від фону було приблизно 1 імпульс в 10-30с

4. Параметром "К" встановити точне значення фону.


Налаштування додатку Rad Meter:

Програма Rad Meter має можливість задати свій датчик (Custom Sensor), що дозволяє здійснити точне налаштування, але для початку можна обрати тип датчику "BPW34x2".


Налаштування додатку Pocket Geiger 1.02:

Необхідно зайти в налаштування (іноді для цього потрібно затиснути відповідну кнопку управління на телефоні знизу).

В налаштуваннях необхідно виставити "Radiation Threshold" так, аби природний фон давав приблизно один імпульс в 10-30с.

"Noise Threshold" необхідно встановити в "0.0%".

"Reverse Input" залежно від смартфону, треба встановити так, щоб на вкладці "Input Wave" синя лінія (над червоною лінією сигналу) - пересікала гостру вузьку напівхвилю імпульсу, а полога широка напівхвиля (що йде за нею) - була знизу.


Спектри:

Найскладнішою, але й надкорисною функцією цього пристрою є спектрометрія.

Спектр – це графік, у якого по горизонталі вказана енергія частинок, а по вертикалі – кількість зареєстрованих частинок з конкретною енергією. Отже можна візуально побачити, які частинки потрапили в дозиметр.

Спектри дозволяють ідентифікувати ізотопи і допомагають виявляти слабкі забруднення в продуктах харчування, грунті, будматеріалах і т.п.

Для спектрів потрібно встановлювати Atom Spectra або Geiger Bot.


Налаштування програми Atom Spectra 1.04:

Необхідно у «Налаштуваннях» зняти усі «прапорці».

Параметр "Reduced to: " встановити 1024.

Головне - це поріг шумів "Noise discriminator", він може мати будь-які значення (зазвичай від 500 до 3000, залежно від моделі смартфону). Потрібно підібрати таке значення, при якому в лівому верхньому вуглі екрану параметр "сps:" буде переважно «0» (кілька разів на хвилину «1»), а на графіку декілька разів на хвилину буде з'являтися/зростати лінія зліва (це природній фон).

При правильному налаштуванні, природний фон буде давати приблизно один імпульс в 10-30с и виглядати як лінії зліва екрану, в низько енергетичній області (оскільки природний фон, як згадувалося вище - це переважно рентгенівська флуоресценція з енергією фотонів <100 кеВ). При наявності джерела радіації з'являться лінії правіше фону, які вибудуються в фігуру відповідно ізотопу.

Якщо "Noise Discriminator" менше 400 , то це означає, що в телефоні увімкнений шумопридушувач і його бажано вимкнути.

Значення цього параметру менше 250 означає, що шумопридушувач працює неправильно и його треба обов'язково вимкнути, інакше спектри будуть надто стиснуті і малоінформативні (як його відключити читайте в Інтернеті про свій телефон).

Якщо при увімкненому "Invert Input" спектр ширший (довше по горизонталі) його треба залишити увімкненим.

Якщо торкнутися екрану, то на спектрі з'явиться зелена лінія – вона дозволяє задати діапазон горизонтальної шкали. Для цього натисніть відповідну стрілку у верхньому правому куті і встановіть значення.

Якщо торкнутися екрану і тримати, то колір графіку зміниться (білий/синій).

Усі інші налаштування Atom Spectra, не вказані в цій рекомендації, можна змінювати на власний розсуд.

Важливо! Якщо версія Atom Spectra більше ніж 1.04, то можуть мати місце відмінності! Але в будь-якому випадку "Noise Discriminator" – є основою.

Geiger Bot – це спектрометр під iOS із вельми складним налаштуванням і виходить за межі цього опису.


Визначення слабких забруднень:

Як згадувалося вище: спектр – це графік, в якого по горизонталі відображається енергія частинок, а по вертикалі – кількість зареєстрованих частинок із конкретною енергією.

Спектр дозволяє бачити які частинки потрапили в дозиметр, а це можна використовувати для виявлення слабких забруднень (порівнюючи спектри зразку із спектром фону в місці виміру).

Для цього, в програмі Atom Spectra необхідно здійснити попередній вимір фону, >30 хвилин (втім чим довше, тим краще). Якщо після цього, не змінюючи положення дозиметру, прикласти до його верхньої частини зразок, що досліджується (ґрунт, вода, будматеріал або продукт харчування) і зробити вимір такої ж тривалості, то при наявності навіть слабкого забруднення - воно з'явиться у вигляді ліній, котрих не було на спектрі природного фону.

Це надзвичайно корисна функція Нано дозиметра, оскільки в побутових і кемпінгових умовах, зробити саме такий аналіз фактично нема чим!


Визначення наявності радона у повітрі:

Якщо розкласти таблетки активованого вугілля у різних місцях досліджуваного приміщення приблизно на добу (але чим довше, тим краще), то у вугіллі накопичуватиметься радон, і продукти його розпаду можна зареєструвати будь-яким якісним дозиметром або спектрометром – наприклад цим Нано дозиметром.

Для цього необхідно прикласти таблетку щільно до верхньої сторони дозиметру. Заміряти можна будь-якою програмою. Наявність явної різниці з таблеткою і без неї свідчить про наявність радону!

Якщо результат такого виміру не покаже наявності радону, то можна провести ще більш чутливе вимірювання із використанням пилососу (методику дивіться в інтернеті).


Ардуіно:

Нано також дозиметр працює з Ардуіно.

Живлення слід подавати на вивід найближчий до корпусу (решта - земля), живити слід через резистор (приблизно 10 кОм).

Сигнал необхідно знімати з точки живлення (із напругою приблизно 1,5В).

Можна також заживити прямо від порту АЦП (через підтягуючий резистор порта), але в цьому випадку живлення МК бажано 5В.


Робота Нано дозиметра з ПК (Windows):

Підключається у вхід мікрофону.

Якщо ПК старих поколінь або стаціонарний (і має окремо мікрофон 3 пін, окремо навушники 3 пин), то потрібен кабель\перехідник з 4 пін на 3 пін.

В налаштуваннях мікрофону важливо увімкнути підсилювач (інакше не працює).

Програми: "PRA", "Becquerel Monitor", "Theremino".iOS:Нано дозиметр працює з iOS.

Для Айфону, Айподу и т.п. налаштування такі ж як для Андроідів в частині "Smart Geiger EX". Решта програм інші ("Geiger Bot" замість "Atom Spectra").


Перевірка дозиметру (контрольне джерело)

Перевірити роботу дозиметру можна вставивши його в контейнер в якому він постачається (щільно до упору).

В контейнері знаходиться намистина із уранового скла с дуже слабким фоном (більшість інших дозиметрів її не «бачать»), що створює мінімальну кількість імпульсів, яких, утім, достатньо для перевірки. Зазвичай, «Smart Geiger EX» за 3 хвилини кілька разів показує рівень в жовтій зоні (намистини мають різні рівні активності, і тому цифри можуть відрізнятися від тих, що зображено на фото).Запит додаткової інформації
Надішліть нам Ваш запит на додаткову інформацію і ми відповімо Вам у найкоротший термін
Електронна пошта
Ім‘я
Телефон
Запит на додаткову інформацію
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Имя
Телефон
Спосіб доставки
Якщо у Вас виникли проблеми із оформленням Товару або будь які інші питання, що ви їх вважаєте за доцільне обговорити до відправлення Вам Товару, поставте відмітку нижче і ми Вам зателефонуємо
Будь-які інші коментарі до Замовлення, що Ви можете залишити за бажанням
Payment method
Для подальших замовлень поверніться на сайт, натиснувши позначку закриття вікна замовлення в правому верхньому куті
© All Right Reserved. Nanosmartsensor trademark.
nssensor@gmail.com